Skip to main content
  |   Login

Environment

COVID-19: Following a period of suspension all committee meetings resumed from June 2020. Open business Document Pack will be made available from 1pm on day of meeting
22 May 2014 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 16 members/vacancies that match search criteria
DUP
Councillor Wesley Brown Member 20/05/2019 - current
DUP
Councillor Wilbert Buchanan Member 22/05/2014 - current
DUP
Councillor Frances Burton Member 22/05/2014 - current
DUP
Councillor Clement Cuthbertson Member 22/05/2014 - current
UUP
Councillor Mark Glasgow Member 22/05/2014 - current
UUP
Councillor Meta Graham Member 20/05/2019 - current
SF
Councillor Niall McAleer Member 10/02/2020 - current
SDLP
Councillor Sharon McAleer Deputy Chair 20/05/2019 - current
SDLP
Councillor Christine McFlynn Member 22/05/2014 - current
SF
Councillor Brian McGuigan Member 22/05/2014 - current
Democratic Services
committees@midulstercouncil.org
03000 132 132

Other Information